Tandartsen Rijnveld en Rijnveld-Krabbe

Interview |

Er staat een grote kerstboom aan de Stieltjesstraat, hoog tijd dat ik (KvL) praat met Maarten Rijnveld (MR) en Yvonne Rijnveld-Krabbe (YR-K), tandartsen gevestigd aan de Stieltjesstraat. 

KvL: ‘Hoe lang bestaat deze praktijk?’ 

YR-K: ‘In 1984 zijn we gestart met een praktijk aan het Stieltjesplein. Daar was ik de eerste vrouwelijke tandarts op Zuid. Toen de bedrijfsruimtes hier werden opgeleverd hebben we eerst verbouwd en daarna onze praktijk verhuisd. Dus wij werken hier vanaf eind 1997, begin 1998. We hebben veel bewoners en bedrijven zien komen en gaan, het blijft een plezierige buurt.’ 

KvL: ‘U heeft een mondhygiëniste en een preventie assistente in dienst?’ 

MR: ‘Ja, een preventie assistente leert de patiënt op de juiste manier poetsen en mag tandsteen boven het tandvlees weghalen. De mondhygiëniste heeft een vierjarige HBO opleiding achter de rug, heeft kennis van ziektebeelden en medicatie en mag het tandsteen ook onder het tandvlees verwijderen. 

KvL: ‘U werkt alleen overdag en door de week?’ 

MR: ‘Ja, alleen tijdens kantooruren. Buiten deze tijden kunnen patiënten zo nodig contact opnemen met de spoedgevallen-dienst TAP010, van Dental365. Deze praktijk is gevestigd bij de Spoedeisende Hulp in het ErasmusMC. Het telefoonnummer is 010-455 21 55.’ 

KvL: ‘Je ziet opeens overal grote groepspraktijken, concurrentie?’ 

YR-K: ‘Dat valt reuze mee. Onze praktijk is wel open voor nieuwe patiënten, maar we hebben een uitgebreide kring aan vaste patiënten, ook uit de Landtong, zowel volwassenen als kinderen.’ 

KvL: ‘In december eten, drinken en snoepen we veel, heeft u nog een advies?’ 

MR: ‘Goed poetsen natuurlijk, twee keer per dag. Met ragertjes ook tussen de tanden en kiezen. En we adviseren ‘7 eetmomenten per dag voor een gezonder gebit’. Beperk dus je eet- en drinkmomenten.

Ontbijt, lunch en avondeten en daarnaast max. vier keer een snack en drinken. Heb je toch dorst tussendoor dan is water een prima alternatief. Eet liever in één keer een hele chocoladereep dan verspreid over de hele dag. Veel voedingsmiddelen kunnen het glazuur van de tanden en kiezen aantasten. Na het gebruik van zoete en zure drank of voeding is het zinvol om erna de mond met water te spoelen.’ 

En zo heb ik weer veel geleerd en was het opnieuw een plezierig gesprek.