Rob Döding, wijkagent

Interview –

Op een koude namiddag eind november praat ik, Kirsten van Lom (KvL) met Rob Döding (RD), wijkagent voor het gebied Entrepot. De pepernoten zijn op, maar er zijn nog kruidnootjes en de koffie staat klaar.

KvL: ‘Wat doet een wijkagent?’

RD: ‘Samen met de collega’s werken we aan een veilige wijk door handhaving en opsporing. Ik loop, fiets of rij op een scooter door dit gebied en heb op deze manier veel contact met de bewoners, bewonersverenigingen, winkeliers en bedrijven. En dat is belangrijk, je weet zo wat er speelt en je kunt soms in een vroeg stadium problemen oplossen en liever nog problemen voorkomen.’

KvL: ‘Hoe groot is je wijk?’

RD: ‘Het gebied wordt begrenst door de Laan op Zuid, Stieltjesstraat, Oranjeboomstraat en de Vuurplaat. De Peperklip valt buiten mijn wijk.‘

KvL: ‘Wanneer en hoe neem ik contact op met de wijkagent?’

RD: ’Acute zaken, acuut hulp nodig, bel 112. Voor andere zaken kun je het best het algemene politie nummer bellen: 0900-8844. Meldingen worden altijd geregistreerd. Je kunt vragen om doorverbonden te worden met mij, maar soms ben ik aan het werk en kan ik niet worden gestoord en ik heb natuurlijk niet altijd dienst.’

KvL: ‘Wat zijn voor jou belangrijke aandachtspunten?’

RD: ‘Onder andere inbraken in woningen en auto’s en het adviseren hoe deze zijn te voorkomen. We zien in de Landtong nogal wat achterstallig onderhoud. Met goede, permanente verlichting, bijvoorbeeld LED bij de ingang en uitgang parkeergarages zoals de buren aan de Helmersstraat hebben geïnstalleerd kun je al veel problemen voorkomen. Het apparaatje waarmee je de parkeergarage inkomt, is ook niet meer van deze tijd. Heeft iemand het verloren of is het gestolen dan moeten alle bewoners met een auto in de parkeergarage de code aanpassen. Mogelijk dat de bewoners dit gezamenlijk onder de aandacht kunnen brengen bij MVGM. Ik begrijp dat hier een kostenplaatje bij hoort. Maar voorkomen en een goede woonomgeving levert ook wat op!‘

KvL: ‘Andere dingen?’

RD: ‘ ‘Spookbewoning’ of onderverhuur. Soms gebeurt dat via malafide tussenpersonen. Belangrijk is dat je, als eigenaar, weet aan wie je verhuurt en als bewoner, wie je buur is. Houd contact! Iets anders, stal je fiets zo veel mogelijk  in de kelder i.p.v. aan een fietsnietje. Er is zo minder kans op diefstal en het ziet er op straat wat netter uit.‘

KvL: ‘Hoe is het met het dealen op de Louis Pregerkade?’

RD: ‘Daar hoor ik op dit moment weinig van. Maar als er toch verdenkingen zijn meldt dit dan. Wij moeten met maar 2 dienstauto’s per nacht voor een groot gebied op Zuid keuzes maken op welke meldingen we ingaan. Maar nogmaals, meldingen worden altijd geregistreerd.’

Dit is een beperkte weergave van ons gesprek. We hebben bij de koffie ook nog gesproken over te hard rijden Stieltjesstraat, digitale camera’s en nog veel meer. Zinvol dus om om de zoveel tijd een gesprek met Rob in dit nieuwsblad weer te geven. Wordt dus vervolgd!